MSCDRI-127-101K-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 1.7A 220MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MSCDRI-127-101K-RU PDF
Type Description
Series:MSCDRI-127
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:100 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.7 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):220mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)