FP1005R3-R22-R
Description
FIXED IND 220NH 45A 0.55 MOHM
DataSheet
FP1005R3-R22-R PDF
Type Description
Series:FLAT-PAC, FP1005
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):45 A
Current - Saturation (Isat):33A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):0.55mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)