1210R-331J
Description
FIXED IND 330NH 720MA 400 MOHM
DataSheet
1210R-331J PDF
Type:-
Material - Core:Iron
Inductance:330 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):720 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):400mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:300MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)