HCMA1104-100-R
Description
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD
DataSheet
HCMA1104-100-R PDF
Type Description
Series:HCMA1104
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Iron Powder
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):7.5 A
Current - Saturation (Isat):8.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)