MPIA2512V2-3R3-R
Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 135MOHM SMD
DataSheet
MPIA2512V2-3R3-R PDF
Type Description
Series:MPIA25-V2
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal Composite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.8 A
Current - Saturation (Isat):2.8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):135mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:35MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)