SP1812R-182H
Description
FIXED IND 1.8UH 1.36A 110 MOHM
DataSheet
SP1812R-182H PDF
Type Description
Series:SP1812R
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.8 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):1.36 A
Current - Saturation (Isat):1.54A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):110mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)