NLCV25T-3R3M-EFR
Description
FIXED IND 3.3UH 570MA 528 MOHM
DataSheet
NLCV25T-3R3M-EFR PDF
Type Description
Series:NLCV-EF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):570 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):528mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:54MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)