CDR6D23MNNP-101NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 410MA 903.8 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDR6D23MNNP-101NC PDF
Type Description
Series:CDR6D23MN
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):410 mA
Current - Saturation (Isat):550mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):903.8mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MLG1005S4N3CT000
MLG1005S4N3CT000
FIXED IND 4.3NH 700MA 200 MOHM
0805CS-120EJTS
0805CS-120EJTS
FIXED IND 12NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 1MH 230MA 4.6 OHM SMD
CDR6D23MNNP-101NC
CDR6D23MNNP-101NC
SiT3372AI-4E2-25NC148.351648Y
SiT3372AI-4E2-25NC148.351648Y
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
SiT3372AC-1B9-33NC80.000000X
SiT3372AC-1B9-33NC80.000000X
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL