VLS6045EX-3R0N
Description
FIXED IND 3UH 5A 22 MOHM SMD
DataSheet
VLS6045EX-3R0N PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):22mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)