ASPIAIG-S4035-330M-T
Description
FIXED IND 33UH 1.05A 420MOHM SMD
DataSheet
ASPIAIG-S4035-330M-T PDF
Type Description
Series:ASPIAIG-S4035
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.05 A
Current - Saturation (Isat):1.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):420mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:4035
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.146" (3.70mm)