CM322522-R39KL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 390NH 305MA 390MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CM322522-R39KL PDF
Type Description
Series:CM322522
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:390 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):305 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):390mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:175MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)