CDEIR8D38FNP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 43.8 MOHM
DataSheet
CDEIR8D38FNP-100NC PDF
Type Description
Series:CDEIR8D38F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.4 A
Current - Saturation (Isat):4.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):43.8mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)