UP2C-681-R
Description
FIXED IND 680UH 460MA 1.774 OHM
DataSheet
UP2C-681-R PDF
Type Description
Series:UNI-PAC™ 2C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):460 mA
Current - Saturation (Isat):480mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.774Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)