NRS6045T4R5MMGK
Description
FIXED IND 4.5UH 3.1A 39 MOHM SMD
DataSheet
NRS6045T4R5MMGK PDF
Type Description
Series:NR, S Type
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.5 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.1 A
Current - Saturation (Isat):4.4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):39mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:25MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)