ASPI-0315FS-3R3M-T2
Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 75 MOHM SMD
DataSheet
ASPI-0315FS-3R3M-T2 PDF
Type Description
Series:ASPI-0315FS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.8 A
Current - Saturation (Isat):1.35A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):75mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)