ELJ-RF8N2JF
Description
FIXED IND 8.2NH 320MA 350 MOHM
DataSheet
ELJ-RF8N2JF PDF
Type Description
Series:RF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Multilayer
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:8.2 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):350mOhm Max
Q @ Freq:8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:3.5GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)