AX104R-6R8
Description
FIXED IND 6.8UH 4.8A 19.5 MOHM
DataSheet
AX104R-6R8 PDF
Type Description
Series:AX104R
Package:Box
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):4.8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):19.5mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)