CDRH4D22HPNP-2R2NC
Description
FIXED IND 2.2UH 2.4A 44.3 MOHM
DataSheet
CDRH4D22HPNP-2R2NC PDF
Type Description
Series:CDRH4D22/HP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):44.3mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)