MLF2012DR56KTD25
Description
FIXED IND 560NH 150MA 550 MOHM
DataSheet
MLF2012DR56KTD25 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:560 nH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):150 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):550mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:150MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)