TYS50202R2N-10
Description
FIXED IND 2.2UH 2.9A 32 MOHM SMD
DataSheet
TYS50202R2N-10 PDF
Type Description
Series:TYS5020
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.9 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):32mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:57MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2020 (5050 Metric)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)