LMLP0404N3R3CTAS
Description
FIXED IND 3.3UH 820MA 180 MOHM
DataSheet
LMLP0404N3R3CTAS PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):820 mA
Current - Saturation (Isat):1.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):180mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)