S1210R-682H
Description
FIXED IND 6.8UH 328MA 1.5 OHM
DataSheet
S1210R-682H PDF
Type Description
Series:S1210R
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):328 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.5Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:35MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)