ISC1812ER390K
Description
FIXED IND 39UH 192MA 1.89 OHM
DataSheet
ISC1812ER390K PDF
Type Description
Series:ISC-1812
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):192 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.89Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)