5022R-681F
Description
FIXED IND 680NH 1.555A 150 MOHM
DataSheet
5022R-681F PDF
Type:-
Material - Core:Phenolic
Inductance:680 nH
Tolerance:±1%
Current Rating (Amps):1.555 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):150mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:250MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):0.230" (5.84mm)