CW161009A-12NJ
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 12NH 700MA 100MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CW161009A-12NJ PDF
Type Description
Series:CW161009A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ceramic
Inductance:12 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)