WCLA1005V1-180-R
Description
FIXED IND 18NH 420MA 230 MOHM
DataSheet
WCLA1005V1-180-R PDF
Type Description
Series:WCLA1005V1
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:18 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):420 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):230mOhm Max
Q @ Freq:25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:3.1GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)