PA4307.564NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 560UH 400MA 7.29 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PA4307.564NLT PDF
Type Description
Series:PA4307.XXXNL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:560 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):7.29Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)