CL1108-2-50TR-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 50NH 80A 0.28 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CL1108-2-50TR-R PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:50 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):80 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):0.28mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)