L0806C3R3MDMIT
Description
FIXED IND 3.3UH 1.1A 160 MOHM
DataSheet
L0806C3R3MDMIT PDF
Type Description
Series:L-DMI
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):160mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:0806
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)