MHW1807SG4R0K
Description
FIXED IND 4UH 18A 3 MOHM SMD
DataSheet
MHW1807SG4R0K PDF
Material - Core:-
Inductance:4 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):18 A
Current - Saturation (Isat):18A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):3mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.800" L x 0.748" W (20.30mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)