AMPLA7012Q-3R3MT
Description
FIXED IND 3.3UH 3.2A 103 MOHM
DataSheet
AMPLA7012Q-3R3MT PDF
Type Description
Series:AMPLA7012Q
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Carbonyl Powder
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.2 A
Current - Saturation (Isat):4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):103mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)