VLS6045EX-681M
Description
FIXED IND 680UH 320MA 2.95 OHM
DataSheet
VLS6045EX-681M PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):320 mA
Current - Saturation (Isat):300mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.95Ohm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)