ISC1812ES101J
Description
FIXED IND 100UH 147MA 3.25 OHM
DataSheet
ISC1812ES101J PDF
Type Description
Series:ISC-1812
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):147 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3.25Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)