IMC1812ES22NM
Description
FIXED IND 22NH 450MA 200 MOHM
DataSheet
IMC1812ES22NM PDF
Type Description
Series:IMC-1812
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:22 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):450 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Q @ Freq:50 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:1GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)