LMLP05B5N6R8CTAR
Description
FIXED IND 6.8UH 1.65A 90 MOHM
DataSheet
LMLP05B5N6R8CTAR PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.65 A
Current - Saturation (Isat):1.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):90mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)