B1047AS-5R6N=P3
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 5.6UH 3.5A 32 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
B1047AS-5R6N=P3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:5.6 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.5 A
Current - Saturation (Isat):4A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):32mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)