AX97-30680
Description
FIXED IND 68UH 1.8A 200 MOHM SMD
DataSheet
AX97-30680 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):200mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.530" L x 0.370" W (13.46mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):0.232" (5.90mm)