SLF12565T-150M4R2-PF
Description
FIXED IND 15UH 4.4A 28.4 MOHM
DataSheet
SLF12565T-150M4R2-PF PDF
Type Description
Series:SLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.4 A
Current - Saturation (Isat):4.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):28.4mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):0.270" (6.85mm)