MLF1005G2R2JT000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 30MA 1.3 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MLF1005G2R2JT000 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Multilayer
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):30 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.3Ohm Max
Q @ Freq:30 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:80MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)