SP1210R-393G
Description
FIXED IND 39UH 212MA 4.6 OHM SMD
DataSheet
SP1210R-393G PDF
Type Description
Series:SP1210R
Material - Core:Ferrite
Inductance:39 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):212 mA
Current - Saturation (Isat):207mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.6Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)