103-153GS
Description
FIXED IND 15UH 135MA 5.6 OHM SMD
DataSheet
103-153GS PDF
Type Description
Series:103
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):135 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):5.6Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)