LQW18AN12NJ00D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
FIXED IND 12NH 600MA 130 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
LQW18AN12NJ00D PDF
Type Description
Series:LQW18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:12 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:6GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)