LQG15WZ39NJ02D
Description
FIXED IND 39NH 190MA 1.5 OHM SMD
DataSheet
LQG15WZ39NJ02D PDF
Type:Multilayer
Material - Core:-
Inductance:39 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):190 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.5Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:1.4GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)