LQG15WH43NJ02D
Description
FIXED IND 43NH 190MA 1.6 OHM SMD
DataSheet
LQG15WH43NJ02D PDF
Type Description
Series:LQG15
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:-
Inductance:43 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):190 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.6Ohm Max
Q @ Freq:22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:1.4GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)