ASPI-2512-R47N-T2
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
FIXED IND 470NH 2.15A 47 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ASPI-2512-R47N-T2 PDF
Type Description
Series:ASPI-2512
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:470 nH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):2.15 A
Current - Saturation (Isat):2.75A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):47mOhm
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)