VCHA075D-3R3MS6
Manufacturer
Delta Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 15.4MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VCHA075D-3R3MS6 PDF
Type Description
Series:VCHA075D
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Metal
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):11.6A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):15.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.303" L x 0.283" W (7.70mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)