CM322522-R18ML
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 180NH 220MA 810MOHM SM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CM322522-R18ML PDF
Type Description
Series:CM322522
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:180 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):220 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):810mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant:320MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25.2 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.087" (2.20mm)