B82144A2332K000
Description
FIXED IND 3.3UH 1.75A 130 MOHM
DataSheet
B82144A2332K000 PDF
Type Description
Series:LBC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.75 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Q @ Freq:40 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:120MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)