UP1B-221-R
Description
FIXED IND 220UH 360MA 1.96 OHM
DataSheet
UP1B-221-R PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):360 mA
Current - Saturation (Isat):380mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.96Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.350" L x 0.240" W (8.89mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)