CLF10040T-150M
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 15UH 2.5A 48 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLF10040T-150M PDF
Type Description
Series:CLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.5 A
Current - Saturation (Isat):3.2A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):48mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max):0.161" (4.10mm)